Automazgātavas uzstādīšana soli pa solim

Pašapkalpošanās automazgātavas būvniecības laukumam ir jāatbilst diviem pamata kritērijiem: pievilcīga vieta un pietiekami daudz vietas, lai objektu uzbūvētu.

Lai zemes gabals tiktu uzskatīts par pievilcīgu bezkontakta automazgātavas būvniecībai, tam vajadzētu atbilst vairākiem no sekojošiem kritērijiem:

  • vieta, kas atrodas lielu cilvēku pūļu pulcēšanās vietas tuvumā, tāda, kā pilsētas centrs, dzīvojamās mājas, bloki, pilsētas ar vismaz 5000 iedzīvotājiem,
  • vieta uz galvenajām ielām un ceļiem, pie krustojumiem, apļiem, objektu pievilcības uzlabošanai, tādu kā degvielas uzpildes stacijām, gāzes stacijām, tirdzniecības centriem, supermārketiem, veikaliem, diagnostikas stacijām, utt.
  • laba objekta redzamība,
  • ērta piekļuve, iespēja pagriezties pa labi un pa kreisi,
  • piemērots zemes gabals, tā, lai var uzstādīt automazgātavu ar caurbraukšanas iespēju, kas palielina ērtību.
Sekojoša tabula apkopo minimālo pašapkalpošanās automazgātavas būvniecības laukumu, atkarībā no stendu un putekļu sūcēju skaita.
Automazgātavas veids Automazgātavas veids Zemes izmērs ar piekļuvi
Divu stendu 60 m2 270 m2
Trīs – stendu 90 m2 360 m2
Četru – stendu 120 m2 450 m2
Četru – stendu – konteiners 135 m2 495 m2
Piecu – stendu 150 m2 540 m2
Piecu – stendu – konteiners 165 m2 585 m2
Sešu – stendu 180 m2 630 m2
Sešu – stendu – konteiners 195 m2 675 m2
Papildus ir iespējams izvietot putekļu sūcējus. Mēs uzskatām, ka nepieciešamā platība automašīnas interjera tīrīšanai ir 20 m2. Tādējādi katrai šādai pozīcijai jums ir nepieciešami 20m2, plus piekļuve.
Bezkontakta automazgātavas investīcija var tikt realizēta, iegādājoties vai nomājot zemi. Tomēr, parakstot līgumu, ir vērts atcerēties, automazgātavas uzstādīšanai ir jāsaņem piekrišana no attiecīgās pārvaldes iestādes vai pilsētas plānošanas mēra. Tādēļ noslēdziet ar zemes īpašnieku nosacīto līgumu par zemes iegādi vai nomu tikai tad, kad esat saņēmis zonēšanu, vai kad esiet pārbaudījis, vai vietas galvenais plāns ļaus jums būvēt šāda veida investīciju.

Nomas termiņš

Noslēgt nomas līgumu ir vērts garākam laika posmam, tā, lai mēs varētu droši darboties un gūt labumu no objekta augošās popularitātes. Šāda veida līgumu parasti noslēdz uz 5 līdz 20 gadiem.
Ir divas iespējas, kā nokārtot turpmākās formalitātes. Jūs varat griezties pie arhitekta, kurš sakārtos visas lietas, vai arī jūs varat kārtot formalitātes neatkarīgi, un arhitektam būs jāveic tikai piemērošana. Šajā ceļvedī mēs informēsim, ko varat izdarīt jūs pats, un kur nepieciešama arhitekta palīdzība. Ja izlemjat sadarboties ar arhitektu, nosakiet laika limitus, lai nerastos pārāk ilgs laika periods investīciju īstenošanai.
Zonēšana vai zemes attīstības plāns. Kā jau minēts iepriekš, lai sāktu pašapkalpošanās automazgātavas ieguldījumus, attiecīgajai iestādei – mēram vai pilsētas priekšsēdētājam ir jādod piekrišana par šo zonu. Ja zeme ir iekļauta vietējā zemes attīstības plānā, lēmums par plānošanas atļaujas nosacījumiem tiek izsniegts, balstoties uz šo plānu. Tā ir vislabākā situācija un lēmums tiek izsniegts relatīvi īsā laikā. Ja zemes platība nav iekļauta vietējā zemes attīstības plānā, situācija kļūst daudz sarežģītāka, kur jums ir jāpiesakās celtniecības nosacījumiem.
Ja jums ir iedoti visi celtniecības vai attīstības plānu redzējumi šāda veida investīcijai, arhitekts var sākt gatavot dokumentāciju būvatļaujas iegūšanai. Kā daļu no dokumentācijas, jums ir jāizveido projekti ūdens, elektrības, gāzes vai degvielas savienojumiem. Papildus jums nepieciešams zemes lietojuma plāns. Atkarībā no pašvaldības prasībām, var būt nepieciešams atbilst vides ietekmes ziņojumam. Nepieciešami arī attiecīgā piegādātāja parakstīti mēdija piegādes termiņi. Pēc būvatļaujas pieteikuma iesniegšanas, iestādei ir viens mēnesis, lai to pārbaudītu. Ja jums ir nepieciešams aizpildīt pieteikumu, šo laiku var pagarināt līdz diviem mēnešiem. Pēc prasības pārbaudes, tā ir jāizpilda, kas aizņem 2 nedēļas. Pēc šī perioda, mēs varam turpināt būvēt automazgātavu.
Vietas sagatavošanas darbi brīvroku automazgātavai ilgst aptuveni 1-2 mēnešus. Šie darbi ietver betona pamatnes, elektroinstalācijas, gāzes, ūdens ierīkošanu, Kad pamatne ir gatava, seko nojumes un aprīkojuma uzstādīšana, kas ilgst no divām dienām līdz nedēļai, atkarībā no mazgāšanas staciju veida un skaita.
Pēc investīciju veikšanas ir jāziņo reģistratūrai. Būvatļaujai ir jānosaka, kuras iestādes ir jāinformē par saņemšanu. Tikai pēc visu formalitāšu nokārtošanas un kravas saņemšanas mēs varam uzsākt auto mazgāšanu un naudas pelnīšanu.